ebanda.pl
Zwroty i reklamacje

INFORMACJE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z PRAWA DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY1. Osobom dokonującym zakupu w Sklepie Banda!, które są konsumentami w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego przysługuje prawo do odstąpienia od zawartej umowy sprzedaży w terminie 14 dni bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. Prawo odstąpienia od umowy przysługuje:
- konsumentom;
- podmiotom gospodarczym, którzy zawierają umowę jako bezpośrednio związaną z ich działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tego przedsiębiorcy charakteru zawodowego.

2. Zwrotowi nie podlegają towary o właściwościach określonych indywidualnie przez klienta (zmiana koloru zamka, paska, niestandardowe prośby ingerujące w wygląd oryginalnego produktu)

3. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie towaru lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie towaru.

4. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować Sprzedawcę: Banda! Małgorzata Giżejewska na adres e-mail shop@ebanda.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).


5. Mogą Państwo skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy (pobierz z linka lub skopiuj poniżej w treści), jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną (z odręcznym podpisem) na adres shop@ebanda.pl. Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).

6. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

7. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania zwrotu, oddać konsumentowi wszystkie poniesione środki za zakupione produkty. W przypadku gdy Klient zwrócił część zamówienia, Sprzedawca nie jest obowiązany do zwrotu kosztów dostawy.

8. Do paczki z formularzem, paragonem i zwracanym produktem/produktami dołączyć trzeba wszystkie otrzymane z nim/nimi akcesoria. Zwrotu płatności dokonamy bezpośrednio na konto bankowe, wskazane przez Państwa w formularzu zwrotu.

9. Proszę odesłać lub przekazać nam towar na adres: Banda! Małgorzata Giżejewska, ul. Sianowska 37/2, 60-431 Poznań niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo towar przed upływem terminu 14 dni.

10. Jeżeli Klient wybrał sposób dostawy Produktu inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

11. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktów zakupionych u Sprzedawcy będące wynikiem korzystania z nich w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia ich charakteru, cech i funkcjonowania, zgodnie z art 34 ust. 4 Ustawy o prawach konsumenta.

W celu złożenia zwrotu/reklamacji, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Formularz zwrotu/reklamacji
Wypełnij formularz zwrotu/reklamacji i dołącz go do przesyłki. Dokument powinien zawierać następujące dane: imię i nazwisko, adres e-mail lub adres do korespondencji, nr telefonu, wskazanie numeru produktu i przyczyna reklamacji, data zakupu oraz wystąpienia wady.

2.Odesłanie produktu
Składając reklamację prosimy o odesłanie produktu wraz ze wszystkimi jego akcesoriami oraz z paragonem. Paragon jest podstawą do zwrotu.

3. Wysyłka
Reklamowany produkt należy wysłać na adres:
Banda! ul. Sianowska 37/2, 60-431 Poznań

4. Zwrot towaru
Zgodnie z obowiązującym prawem, masz 14 dni na zwrot towaru. Aby odstąpić od umowy i zwrócić zakupiony u nas produkt, wypełnij potrzebne oświadczenie i wyślij go na nasz adres wraz ze zwracanym produktem/produktami,gratisami oraz paragonem.

Adres do zwrotów: Banda! ul. Sianowska 37/2, 60-431 Poznań

Do paczki z oświadczeniem i zwracanym produktem/produktami dołącz także wszystkie otrzymane z nim/nimi akcesoria. Nie odbieramy przesyłek za pobraniem. Zwracany towar nie może posiadać znamion użytkowania oraz musi być oryginalnie ometkowany.

5. Zwrot płatności
Zwrotu płatności dokonamy bezpośrednio na konto bankowe, wskazane przez Państwa w formularzu zwrotu.

 

Przykładowy formularz odstąpienia od umowy.

(formularz ten należy wypełnić i odesłać w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

 

Adresat: Banda! Małgorzata Giżejewska

Niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy:

1)       ____________________________________________________________________

 

2)       ____________________________________________________________________

 

3)       ____________________________________________________________________

 

4)       ____________________________________________________________________

 

5)       ____________________________________________________________________

 

 

Data odbioru rzeczy: ___________________

 

Imię i nazwisko konsumenta: ____________________________________________________

 

Adres konsumenta: ____________________________________________________________

 

Numer zamówienia: ________________________

Numer konta, z którego dokonana była transakcja:  ____________________________________

Podpis konsumenta: _____________

 

Data: ________________

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl